Web Sitemize Hoşgeldiniz.
 • Adres
 • Aydın / Nazilli
 • hdguvenlik2016@gmail.com
 • 0256 315 17 06
 • Hafta İçi - 09:00 - 20:00
 • Pazar Kapalı

Kartlı & Şifreli Geçiş Sistemleri

Kartlı Geçiş Sistemleri

Genellikle iş yerleri ve işletmelerde kişi giriş çıkışlarının denetimi sorunu ile karşılaşılır. Personel harici girişlerin yasak olduğu alanlarda bu kişi giriş çıkışlarını denetim altında tutmak oldukça zordur. Küçük bir denetim boşluğu bahsedilen yerde tüm çalışma sistemini, işleri aksatabilecek sorunlara sebebiyet verebilir. Bu gibi sorunların merkeze alınarak çözüme kavuşturulması için geliştirilmiş sistemlerden en bilindik ve en etkilisidir kartlı geçiş sistemi.

Karlı geçiş sisteminin kuruluş mantığında belli bir yere sadece belli bir insan kitlesinin girmesini sağlamak istenmeyen üçüncü kişilerin girişini engellemek vardır. Bu mantıkla bakıldığında genel olarak fabrika, iş yerleri ve benzeri yerlerde karşımıza çıkan kartlı geçiş sistemi ile belli bölgelere personel harici girişler engellenir. Bu sistem sunduğu bu güzel hizmetin yanı sıra başka bir çok kullanışlı özelliği de içinde barındırıyor. Sistem üzerinden giriş ve çıkış yapan tüm kişilerin bilgileri bu sistemde kayıtlı bir şekilde muhafaza ediliyor. Giren kişi bilgisi, giriş yapılan zaman ve tabi çıkan kişi bilgisi ve çıkış yapılan zaman bu sistemlerde kayıtlı tutulur.

Kartlı geçiş sistemleri iş yerleri, plazalar, fabrikalar zaman zaman öğrenci yurtları ve yemekhaneler gibi alanlarda sıklıkla karşımıza çıkan kullanışlı bir denetim ve güvenlik yöntemi. Kişiler için kullanılabilen bu sistem bir diğer yandan araçlar üzerinde kullanılabilmekte. Yine hedef kitle insan olsa da otopark tarzı ortamlarda da denetim ve güvenlik oluşturabilmesi adına güzel bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Kartlı geçiş sistemleri içerisinde neleri barındırır ve nasıl bir sistemdir? Bu soruları cevaplamak için kartlı geçiş sistemini oluşturan tamamlayıcı parçalar ile birlikte düzeneğin tamamını tanımaya çalışalım.

Bu sistemde temel parçaları şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Kart okuyucu
 • Kartlı geçiş sistemi paneli
 • Merkezi kontrol yazılımı
 • Acil durum butonu
 • Elektrikli kilit

Bu unsurların her biri birbiriyle bütünleşerek ortaya başarılı bir güvenlik ve denetim sistemi getirmektedirler.

Kart okuyucu dediğimiz diğer isimleriyle readerlar özel içerikli kartları okuyabilen sistemlerdir. Bu okuyucu sistemine kaydedilmiş kartlar sisteme tekrar okutulduğunda sistem o kartı tanıyarak işleme onayını verir. Kartlı geçiş sistemi paneli dediğimiz unsur ise kart okuyucunun bağlandığı genellikle kapılar, turnikeler gibi geçiş alanlarına monte edilen elektronik panellerdir. Panele bağlanabilecek kart okuyucu sayısı değişiklik gösterebilir. Burada ihtiyaca uygun seçim olanağı sunulmaktadır. Merkezi kontrol yazılımı unsuru ise isminden de anlaşılacağı üzere sistemin yazılım kısmını oluşturur. Kimlerin hangi alanlardan geçiş yapabileceği, geçişinin engelleneceği gibi diğer yandan kart yani bir bakıma kimlik tanıma gibi özelliklerin oluştuğu ve kuruluğu alan bu yazılım kısmıdır. Acil durum butonu olası bazı sıkıntılara karşılık kurulmuş genellikle giriş çıkışın yapıldığı kapı yanlarına kurulan sistem bütünleyicileridir. Olası bir elektrik kesintisi yahut farklı sebeplerle bağlantıların kopması durumunda kişilerin içeride mahsur kalmasını engellemek adına kurulan bu butonlar tıpkı yangın alarmları vs. gibi cam bir kutu içerisinde ulaşılması kolay bir yere monte edilirler. Cam kırılıp butona basıldığında butona bağlı olan kapıların kartlı geçiş sistemi iptal olarak sıradan giriş çıkış mümkün kılınabilir. Elektrikli kilit unsuru ise her kartlı geçiş sisteminde bulunmayan ihtiyaç ve isteğe bağlı ek bir hizmettir. Burada bazı kapılan kartlı sistem ile korunması durumunda direk olarak kapıya elektrikli kilit sistemi kurularak denetim sağlanması amaçlanır. Elektrikli kilitlerle gibi manyetikli kilit de seçenekler arasındadır.

Temel olarak tüm özelliklerine değindiğimiz, çeşitli yerlerde kişi giriş çıkış denetimi için duyulan tüm ihtiyacı sağlayan kartlı geçiş sistemi özellikle büyük iş yerleri, fabrikalar gibi yerlerde sıklıkla tercih edilmekteler. Bunun yanı sıra yurtlar, yemekhaneler gibi alanlarda da ihtiyaç duyulan sistemlerden olabiliyor kartlı geçiş sistemi. Belli bölgelere sadece belirli insanların giriş çıkış yapabilmesini sağlayan kartlı geçiş sistemi bir diğer yandan giren kişilerin bilgilerini giriş ve çıkış saatlerini de sistemine kaydederek denetim oranını artıran ek bir hizmet daha sunuyor.

Şifreli Geçiş Sistemi Nedir?

Şifreli Geçiş Sistemleri, iş yerlerinde personelin, müşterinin ve hatta iş yerinin güvenliğini üst düzeyde sağlayabilmek ve giriş çıkış bilgilerini hata payı olmaksızın elde edebilmek adına kullanılan sistemlerdir.
Şifreli Kapı Sistemleri, güvenlik ihtiyacının hassasiyetle sağlanmasının yanında iş yerine tüm giriş çıkışları şifreli kapı kilidi sayesinde kontrol eder.
Geçiş Sistemleri arasında en çok tercih edilen Şifreli Geçiş Sistemleri birçok açıdan Kartlı Geçiş Sistemleri nden daha avantajlıdır.
İş yerinizde denetlenmesini istediğiniz tüm noktaları şifreli kilit sistemi sayesinde kart taşıma derdi olmadan tek bir şifre ile kontrol altına alarak hem iş verimliliğinizi hemde güvenliğinizi sağlar.
Firmamız kaliteli şifreli kapı kilitleri ve şifreli kilit sistemi ile montaj ve bakım hizmetleri vermektedir. İhtiyacınıza en uygun şifreli kapı kilidi fiyatları ve özellikleri ile sizlere uzun ömürlü kaliteli sistemler sunmaktadır.

Şifreli Geçiş Sistemleri Avantajarı

Güvenlik ihtiyacının karşılanması için oldukça önemli olan Şifreli geçiş sistemleri;

Tek bir şifre ile kullanıcıları memnun kılmak için kullanım kolaylıkları ile yüzde yüz güvenlik sağlama amacı taşır.
İş yükünü ve zaman kaybını azaltır.
Kart unutma veya kart kaybetme sıkıntısı olmadan kişiye özel tanımlanan şifreli giriş kimliği sayesinde geçişi sağlanır.
Şifreli Kapı kilidi uygulaması sayesinde şirket içerisinde az kişi de olsa çok kişi de olsa sistemin kontrollü takip edilmesine olanak sağlar. En önemlisi bu son derece güvenli takip kolaylıkla ve zahmetsizce sağlanabilir.
Pdks şifreli geçiş sistemleri ile personel veya müşterilerin giriş-çıkış zamanı bilgilerine istenildiğinde zahmetsizce ve düzenli olarak ulaşılabilir.
Gün sonu raporunun hazırlanması için de oldukça önemlidir.
Yetkisi olmayanların giriş çıkışlarının bu sayede engellenmesi de Şifreli Geçiş Sistemleri avantajlarındandır.


Whatsapp Destek

Hd Güvenlik

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?