Web Sitemize Hoşgeldiniz.
 • Adres
 • Aydın / Nazilli
 • hdguvenlik2016@gmail.com
 • 0256 315 17 06
 • Hafta İçi - 09:00 - 20:00
 • Pazar Kapalı

Bariyer & Otomatik Kapı

OTOMATİK KAPI

Otomatik kapı, kendisine birisi yaklaştığı zaman, otomatik olarak açılıp kapanabilen giriş ve çıkışa müsade eden bir yapı elemanıdır. Bazı Otomatik kapı modelleri de bir düğmeye basılarak açılabilmekte olup bunlar daha çok ticari işletmelerde tercih edilmektedir. Bu tür kapılar, otomatik kapının kapanmasını yaylarla veya elektrik gücü ile sağlamaktadır.

Otomatik Kapı Nasıl Çalışır?

Otomatik kapının açılmasını sağlayan çeşitli sensör yöntemleri vardır. Bu yöntemler yaklaşanı algılar ve kapıyı açar. Sensör sistemleri çeşitleri bakımından beş ana kategoride incelenir.

Basınç sistemi: Birisi üzerine bastığı veya durduğu zaman tepki veren ve kapının açılmasını sağlayan sistemdir.

Kızılötesi sensör sistemi: Görünmeyen ışıklardan bir perde oluşturulur ve herhangi biri buradan geçtiği zaman ışıkların kesintiye uğraması ile sensör devreye girer ve kapı açılır.

Düşük mikrodalgalar radar sistemi: Garaj kapılarında kullanılan tarzda uzaktan kumanda ile çalıştırılan veya bir aracın içine monte edilen sensörlerdir.

Düğme veya manyetik kartın okutulması: Güç destekli olan bu modeller, klasik kapılar gibi itme ve çekme eylemini insanların yerine bir makinenin yapması yöntemi ile çalışmaktadır.

Otomatik Kapı Avantajları

Tekerlekli sandalyede olan veya eli kolu olmayan engelli vatandaşlarımız için birebir tasarlanmış otomatik kapı, büyük bir kullanım kolaylığı sunmaktadır. Klasik kapıların engelli vatandaşlarımız için büyük bir engel oluşturduğu, açmasının imkânsız olduğu bu durumlarda otomatik kapılar önemli rol oynayacaktır. Ayrıca otomatik kapılar, hastaneler ve bilimsel laboratuvarlarda otomatik kapılar sürekli kapalı oldukları için güvenli bir kullanım sunarlar. İnsanların istedikleri gibi giriş çıkışlarına izin verilmeyen ameliyathane, acil servis gibi yerlerde kullanılması oldukça pratik olmaktadır.

Bariyer Otomatik Kapı Kullanmak için 5 Neden

Günümüzde pek çok sistem ihtiyaçtan doğmuştur. Bariyer sistemi de bir ihtiyaç sonucu ortaya çıkmıştır. Modern hayatın getirisi olan teknoloji ve insanların güvenlik ihtiyacının bir sonucu olan bariyer otomatik sistemini kullanmanız için beş önemli nedeniniz var:

 • Güvenliği Sağlamak:  Araçların yaygınlaşması, binaların yerden giderek yükselmesi yanında güvenlik açıklarını da getirdi. Evlerin 10 – 15 kat olması, dışarı ile bağlantıyı kesmek ile kalmadı güvenliği de riske attı. Özellikle binalara otoparkların dahil edilmesi, araç trafiğinin kontrol edilmesi için bir sistemi zorunlu hale getirdi.  Çarşı kültüründen AVM kültürüne geçiş de elbette araç trafiğinin tek bir yerde toplanmasına neden oldu. Tüm bu nedenler, güvenlik sorununu ortaya çıkardı. Bariyer otomatik kapı, sistem üzerinden kontrol edildiği için güvenlik açısından ortaya çıkan sorunlara bir çözüm oldu. Kart ve diğer güvenlik sistemlerinin kurulduğu
 • Araç Giriş Çıkışlarını Kontrol Etmek: Araç giriş çıkışları, bariyer otomatik kapı sayesinde kolayca kontrol edilmektedir. İster güvenlik kulübesi kurulup kontrol sağlanabilir, isterse de tam otomatik sisteme geçilip kartla giriş çıkışlar sağlanabilir. Her iki durumda da bariyer izinsiz geçişleri önlemektedir.
 • Otomatik Bariyer Sistemi Güvenlidir: Otomatik bariyer sistemleri, fotosellidir. Yani sensörler sayesinde araba geçişi yarım kalsa da bariyer kapanmaz. Ayrıca bariyer zamanı geçse dahi sensöre giren araç varsa bariyer geri besleme yapacak, aracın zarar görmesini engelleyecektir. Pek çok çeşidi olan otomatik bariyer sisteminin tüm modelleri bu geri besleme özelliğine sahiptir.
 • Servis ve Bakım için En İyi Adrese Sahipsiniz: Bariyer otomatik kapı sistemlerinin bakımı altı ayda bir ya da yılda bir yapılabilir. Kepenk sistemleri, en güçlü servis ağına sahiptir.  10 yıllık tecrübesiyle de bariyer servisi konusunda sektörde liderdir.
 • Uzun Ömürlü Kullanım: Otomatik bariyer servisinin bakımı Kepenk Sistemleri gibi sektörde lider ve güvenilir firmaya yapılırsa ömrü oldukça uzundur. Sadece bakım değil aynı zamanda doğru kullanmak da otomatik sistemlerin ömrünü uzatmaktadır.

Otomatik Bariyer Kapı Sistemi Modelleri

Bariyer otomatik kapı sistemleri işlevlerine göre çeşitli modellere ayrılmaktadır. Otomatik bariyer sistemi modelleri şu şekildedir:

 1. Otopark Bariyerleri: Havaalanı, AVM, iş hanları, plazalar ya da iş merkezi otoparklarında bulunan bu bariyer sistemleri otoparkın güvenliğini sağlamaktadır. Kartlı sistemle ya da otomatik olarak işleyen bu sistemler en yaygın bariyerlerdir.
 2. Mantar Bariyer: Mantar bariyer tam  güvenlik amaçlamaktadır. Hidrolik sisteme sahip olan mantar bariyer, yüksek hızda gelen araçları dahi durdurabilmektedir. Sistem, tam otomatik olarak kurulmaktadır.

Tüm otomatik bariyer sistemleri, Kepenk Sistemleri güvencesi ile servisi ve tamiratı yapılmaktadır.


Whatsapp Destek

Hd Güvenlik

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?